Hogyan építsd fel énmárkádat ?
A Cedefop adatai szerint az európai munkaerőpiacon a a képességek tekintetében jelentős eltérés van a kereslet és kínálat között. A munkáltatók számára nehézséget okot, hogy a számukra megfelelő készségekkel rendelkező munkaerőt találjanak, míg az álláskeresők nehezen találnak készségeiknek megfelelő munkát. A munkanélküliségi ráta az EU-ban még mindig magasnak tekinthető, miközben a munkaerőpiacon a verseny fokozódik.
A közösségi média térhódításával és az ezzel együtt járó láthatóság növekedése miatt az álláskeresők nehézségekbe ütköznek a megfelelő Munka megtalálásában, sőt abban is, hogy megkülönböztessük magukat másoktól a versengő munkaerőpiacon.
A PBRAN4ALL (Personal Brand for All) egy két éves Erasmus+ project, amelynek célja, hogy az “énmárka” kialakításának támogatásával segítse a munkakeresést és a foglalkoztathatóságot. Ez a támogatás online interaktív eszköz létrehozásával valósul meg, amely személyre szabott képzési utat kínál a felhasználóknak émárkájuk fejlesztéséhez.
A projekt 2020. december 1-jétől 2022. november 30-ig tart.
Mi az az énmárka?
Az énmárka a személy tudásának, készségeinek és tapasztalatainak összessége, illetve annak prezentálása a külvilág felé. Viccesen szólva: az az énmárka, amit rólad mondanak, ha kimégy a szobából. (Jeff Bezos)
Az énmárka magában foglalja az egyén online és offline identitását is. Egy hasznos eszköz, amely segíthet a felnőtteknek az értékeik, és személyes jellemzőik meghatározásában, ezzel növelve bizalmat személyük iránt. Az énmárka lehetőséget kínál a személyes történet bemutatására is. Az énmárka nemcsak segítséget nyújt az egyén számára, hogy észrevehetővé váljon a munkaerőpiacon, s így elérje a vágyott szakmát és/vagy pozíciót, de alapvető fontosságú elemmé válhat szakmai fejlődésében is.
Célok
Várt eredmények
Ez a keret magában foglalja az énmárka fejlesztéséhez elengedhetetlen összes készséget és stratégiát. A projektpartnerek online felmérést végeztek március-április folyamán a legfontosabb készségek azonosítása és a munkaerő-piaci relevancia szempontjából történő osztályozása érdekében. Ezenkívül eszközöket és módszereket is terveznek a felhasználók legfontosabb jellemvonásainak (nyitottság a tapasztalatokra, lelkiismeretesség, extraverzió, elfogadhatóság, neurotizmus) azonosítására, és a cél elérését elősegítő útra terelik őket. A partnerek a tanulók igényein alapuló képzési anyagokat is kidolgoznak.
A „Personal Branding Genie” egy online tanulási eszköz lesz, amely személyre szabott képzési utakat kínál azok számára, akik szeretnék fejleszteni énmárkájukat. Lehetővé teszi a tanulók számára, hogy személyes jellemzőik alapján választhassák ki a követni kívánt képzési tervet. A tananyag olyan intézkedéseket és célokat tartalmaz, amelyeket a tanulóknak el kell érniük a tanulási folyamat sikeres befejezése érdekében. A „Genie” három fő készségből áll, amelyeket korábban a partnerek által a projekt elején végzett kutatás meghatároznak.
Tevékenységeink az elmúlt időszakban
A projekt partnerségét hat szervezet alkotja: az Egyesült Királyságból, Magyarországról, Görögországból, Bulgáriából, Szlovéniából és Spanyolországból. A partnerek először 2021 január 25-én találkoztak online. Átbeszélték a projekt valamennyi tevékenységét, különös tekintettel a kutatásra, amely segít meghatározni az énmárka fejlesztéséhez szükséges készségeket. Megosztották a disszeminációval és a minőségbiztosítással kapcsolatos feladatokat, és meghatározták a következő hónapok lépéseit.
A projektről részletes információkat honlapunkon találhatnak: http://pbrand4all.eu/.
No: 2020-1-UK01-KA204-078896
Partnerek:
Koordinátor: